אבני דרך

חברת MedOne הוקמה בשנת 1997 והפכה לחלוצה בתחום תשתיות התקשורת הבינלאומית בישראל. החברה יזמה והקימה את הכבל התת-ימי "לב", שנמנה עם חמשת הכבלים התת-ימיים הפרטיים הראשונים בעולם. בתחילת 1999 הוכנס הכבל לשימוש מסחרי ואפשר קישוריות בין ישראל לעולם בנפחים וברמות איכות גבוהות.
הצלחת הפרויקט סללה את הדרך להמשך והביאה לישראל את בשורת הפס הרחב. באותה תקופה התגבשה קבוצה רחבה יותר, קבוצת "Med" אשר כללה, בין היתר, את MED NAUTILUS, אשר הייתה בבעלות משותפת עם Telecom Italia, אחת מחברות התקשורת הגדולות בעולם. הקבוצה השלימה פרויקט חלוצי נוסף והקימה רשת אופטית פנים ארצית באמצעות חברת הבת Med Net. מטרת המערכת הייתה להקים בישראל שדרה אופטית אנכית ואופקית שתספק מענה לצורכי מפעילי התקשורת וחברות עסקיות בעלות דרישה לרוחב פס גדול ויציב. השלב הראשון של הרשת כלל את המערכת הימית Israel Coastline One) IC-1) – שתי טבעות אופטיות המקשרות את ערי החוף- מחיפה בצפון דרך נתניה, הרצלייה, תל- אביב, ראשון- לציון ועד אשקלון בדרום. מערכת IC-1 הופעלה לראשונה בספטמבר 2000. השלב השני של הרשת כלל את המערכת היבשתית – רשת אופטית לאורכה ולרוחבה של ישראל המחברת את הערים המרכזיות, אזורי תעשייה והפארקים הטכנולוגיים.
לאור הצלחת פרויקט כבל "לב" והגידול בביקוש לרוחב פס, יזמה הקבוצה פרויקט שאפתני ראשון מסוגו – מערכת הכבל התת ימי Med Nautilus – מערכת סיבים אופטיים תת ימית בתצורת טבעת המשולבת עם מערכת סיבים אופטיים יבשתית. המערכת מקשרת את מדינת ישראל למספר מדינות באירופה ובעלת שרידות יוצאת דופן ורוחב פס פוטנציאלי אדיר (3.84 Tbps) במקביל, השלימה MedOne הקמה של מתקני תקשוב (Data Centers) תת-קרקעיים, בטירת הכרמל ובפתח-תקווה, לטובת אירוח ציוד הקצה ותשתיות הרשתות של הקבוצה ולהספקת שירותי אירוח והמשכיות עסקית איכותיים ללקוחות נוספים.
במסגרת עסקה בין בעלי המניות, הופרדה הפעילות הבינלאומית משאר פעילויות החברה, כך שחברת MedOne IC1 המשיכה להפעיל ולשווק את הרשת הפנים ארצית ואת מתקני התקשוב והבעלות והפעילות של המערכת תשתיות התמסורת הבינלאומית עברה לרשות Med Nautilus ישראל (בבעלות מלאה של Telecom Italia). בהמשך לשינויים בשוק התקשורת המקומי החליטה MedOne להתמקד ולהעמיק את פעילותה והתמחותה בתחום האירוח ושירותי הגיבוי באמצעות מתקני התקשוב אשר ברשותה ומכרה את הרשת הפנים ארצית ופעילות התקשורת של MedOne IC1 לחברת פרטנר.
MedOne מפעילה שלושה מרכזי Data Center תת-קרקעיים המציעים שירותי אחסנה, אירוח והמשכיות עסקית במעטפת בעלת שרידות מקסימאלית ורמת אבטחה בסטנדארט הגבוה ביותר. חברת MedOne ממשיכה כל העת לפתח שירותים נוספים למען לקוחותיה ולטייב את המערך הקיים ולהתאימו לדרישות ולשינויים הטכנולוגיים המתרחשים כל העת. תהליך המשכיות עסקית - BCP - חברת MedOne נכנסת לתהליך ממושך וקפדני בעקבותיו היא מיישמת הלכה למעשה עקרונות המשכיות עסקית בגישה המשלבת את דרישות פיקוד העורף לחוסן ושרידות, עם התחייבותה של החברה לספק רציפות תפעולית ללקוחותיה. החברה מטמיעה כיום כלים לניהול ההמשכיות העסקית תחת עקרונות הגישה המשולבת, פרי פיתוח ארנסט אנד יאנג (E&Y) ואלמנטס הומלנד סקיוריטי (Elements).
MedOne מחליטה בעצה אחת עם לקוחותיה להרחיב את שירותי ה-Data Center שלה לתשתיות שירותי ענן ציבורי. לשם כך נחתם הסכם שותפות אסטרטגי עם Dimension Data – חברה גלובאלית ומנוסה בתחום התכנון והניהול של תשתיות ענן – למימוש סל שירותי ענן ציבורי ללקוחות ישראליים. Dimension Data – חברת בת של NTT -מספקת שירותי מיחשוב ענן הטרוגניים ליותר מ-6,000 אירגונים ב-58 מדינות באמצעות 28,000 עובדים וכ-114 שותפים עסקיים ונחשבת לחברת ה-SI הגדולה בעולם בתחום אבטחת מידע. שותפות זו מאפשרת לארגונים בישראל להכנס בהדרגה ובבטחה לעולם מיחשוב הענן עם MedOneCloud , ליצור ראש גשר בין תשתית ה-IT אל תשתיות הענן לרבות שליטה שוטפת בהיקף ההיברידיות ליצירת צירוף אופטימאלי בין מיחשוב פרטי ומיחשוב ציבורי.